Innowacyjność w czasach pandemii.

Zamgławiacz ZMG, kabina dezynfekcyjna KDD, tunel do dezynfekcji TDD to produkty udowadniające, że pandemia z całą pewnością obudziła kreatywność inżynierów JFC Polska.

Potrzeba matką wynalazków

Naszym celem było stworzenie przestrzeni bezpiecznych od patogenów. Bezpiecznego środowiska pracy, nauki, zabawy. SARS-CoV2 można się zarazić w sposób pośredni lub bezpośredni. Pośrednim źródłem zakażenia są różne powierzchnie. Australijscy naukowcy dowiedli, że koronawirus może przetrwać aż 4 tygodnie, jeśli ma dobre dla siebie warunki. Lubi płaskie powierzchnie – ekrany telefonów, plastik. Naukowcy podkreślają wagę mycia rąk i dezynfekcji powierzchni.

28 dni - tyle wirus SARS-CoV2 może przetrwać na powierzchni przedmiotów.

Wyniki badań przeprowadzonych przez australijską krajową agencję naukową CSIRO wskazują na to, że w bardzo kontrolowanym środowisku wirus pozostaje zaraźliwy o wiele dłużej niż wcześniej przypuszczano.

Kluczowe są tu owe „kontrolowane warunki”. To przede wszystkim optymalna dla wirusa temperatura – 20 stopni Celsjusza, brak światła i gładka powierzchnia (plastik, szkło, metal).

Eksperymenty przeprowadzone w 20, 30 i 40 stopniach C wykazały, że wirus przeżył dłużej w niższych temperaturach.

Dla Australijczyków to akurat dobra wiadomość, bo aktualnie zbliża się tam pora letnia – wirus będzie miał więc trudności w przetrwaniu. Dla nas gorsza, bo temperatury spadają, coraz mniej jest też zabójczego dla SARS-CoV2 światła.

Wirus lepiej radził sobie na gładkich niż na złożonych powierzchniach, takich jak bawełna, i dłużej na papierowych banknotach niż na plastikowych. Świetnie trzyma się też na ekranach telefonów a nawet na stali nierdzewnej.

Co ważne – wszystkie eksperymenty przeprowadzono w ciemności, aby usunąć wpływ światła ultrafioletowego, ponieważ badania wykazały, że bezpośrednie światło słoneczne może zabić wirusa.

Zatem w prawdziwym świecie wyniki prawdopodobnie byłyby krótsze niż to, co byliśmy w stanie pokazać” – powiedział badacz Shane Riddell Reuterowi. Naukowcy twierdzą, że biorąc pod uwagę, że białka i tłuszcze w płynach ustrojowych mogą również znacznie wydłużyć czas przeżycia wirusa.

źródło – money.pl

Zdecydowana odpowiedź JFC Polska na SARS-CoV2.

Potrzebne są rozwiązania zapobiegające rozprzestrzenianiu się epidemii w przestrzeni publicznej a jednocześnie zapewniające sprawne funkcjonowanie w sektorze publicznym, rolnictwa i gospodarki. Odpowiedzią są Zamgławiacze ZMG do dezynfekcji JFC Polska.

Zamgławiacze do dezynfekcji to urządzenia specjalnie zaprojektowane do dezynfekcji dużych i małych powierzchni, przy użyciu starannie opracowanego roztworu dezynfekującego, który zabija 99,9% wszystkich bakterii i wirusów. Użycie mgły do przenoszenia środka dezynfekującego stanowi Idealny wybór, aby zapewnić całkowitą dezynfekcję powierzchni.

Urządzenie efektowne i efektywne.

Zamgławiacze do dezynfekcji wytwarzają w krótkim czasie imponującą mgłę środka dezynfekcyjnego. Czy taki sposób dezynfekcji jest skuteczny? Okazuje się, że urządzenie ZMG jest nie tylko efektowne ale niezwykle skuteczne już przy pierwszym zastosowaniu. Zobacz wyniki eksperymentu na wspomnianych wcześniej powierzchniach plastikowych i gładkich (klawiatura i myszka komputerowa).

Skuteczność dotarcia do powierzchni środka dezynfekcyjnego.

1 %
standardowa dezynfekcja
1 %
dezynfekcja zamgławianiem
1 %
standardowa dezynfekcja
1 %
dezynfekcja zamgławianiem

Pobierz najnowszy informator Systemów dezynfekcji.